Općenito | Osnovne upute | Format unosa teksta | Dodavanje | Kolekcije | Ovlasti | Ostalo
Kolekcije
Kolekcije služe detaljnijem i preglednijem kategoriziranju zadataka, za vlastite potrebe, ili namijenjene drugim zainteresiranim korisnicima. Kolekcije su zapravo analogija direktorija / mapa u bilo kojem operativnom sustavu. Svaka kolekcija može sadržavati zadatke i druge podkolekcije.Pravljenje kolekcija
Prvo, otvorite kolekciju unutar koje želite napraviti podkolekciju. Zatim pritisnete na Napravi kolekciju i unesete potrebne podatke. Obično trebate unijeti samo naziv / ime kolekcije. Za informaciju o oznakama, pogledajte načine popunjavanja.Napomena: Kolekcije su privatne i nisu javno vidljive. Trenutačno objaviti kolekciju mogu samo korisnici s dodijeljenim ovlastima. Ukoliko nemate te ovlasti, javite se administratoru ili nekom od mentora.
Načini popunjavanja - vrste kolekcija
Postoje dva načina popunjavanja kolekcija sadržajem:- Filtar - Analogija pretraživanju. Kolekcija će sadržavati sve zadatke koji su označeni svim navedenim oznakama.
- Ručno - Točno birate koji će se zadaci, i u kojem poretku, nalaziti u kolekciji. Pri stvaranju kolekcije, polje Oznake mora biti prazno! (možete naknadno promijeniti pristiskom na Uredi). Nakon što ste napravili kolekciju, otvorite ju i kliknite Odaberi kako biste ušli u mod uređivanja. Sada, gdje god gledali zadatke (pretraživanje, druge kolekcije i slično), prikazat će vam se kućica pored svakog zadatka na lijevom dijelu tablice, koja označava nalazi li se taj zadatak u odabranoj kolekciji. Jednostavnim pritiskom dodate, odnosno maknete zadatak iz kolekcije. Kada završite s izmjenama, vratite se natrag do kolekcije (poslužite se poveznicom na vrhu stranice), i kliknite Zatvori.
- Zbog implementacijskih razloga, trenutačno nije moguće kombinirati ručni i filtarski mod kolekcija. No, to ne bi trebao predstavljati velik problem, jer su kolekcije predviđene za finije kategoriziranje, pa uglavnom ne sadrže veliku količinu zadataka.
- Kolekcija i njen sadržaj ne ovise o kolekciji u kojoj se nalazi, niti utječe na svoje podkolekcije, bez obzira na to radi li se o kolekciji ručnog ili filtarskog tipa.
- Poredak zadataka možete uređivati samo kod kolekcije ručnog tipa. Otvorite željenu kolekciju, pristisnite Uredi, zatim Poredak zadataka. Pojavit će vam se popis svih zadataka, gdje lako uređujete poredak.